Numer referencyjny: {{currentTaggedProduct.referenceNumber}}
Cena: {{currentTaggedProduct.price}} zł/{{currentTaggedProduct.priceUnit}}
Kuchnia i jadalnia
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
13.08.2015 18:16

Przyszła kuchnia z jadalnią - Projekt . POMOCY

Przyszła kuchnia z jadalnią - Projekt . POMOCY
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Najlepsza odpowiedź
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 17.08.2015 16:52
W odpowiedzi na post: Przyszła kuchnia z jadalnią - Projekt . POMOCY
Przygotowałam 4 propozycje:

1. Bez przesuwania wejścia

2. Z przesuniętym wejściem. Większa lodówka + 3 słupki przy wejściu.

3. Z wyspą :)

4. Gdyby to była moja kuchnia, wyglądałaby tak :P

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
17.08.2015 17:34
W odpowiedzi na wpis użytkownika: syla
Musze przyznać że ma Pani pomysły ciekawe . Najbardziej odpowiada mi to co Pani =) Jednak jest jeden problem mianowicie pod oknem znajduję się kaloryfer i jest on jedynym źródłem ciepła w tym pomieszczeniu . Dlatego też zależy mi na tym żeby był on odsłonięty i dojście do okna było możliwe . Jednak drzwi przesunięte bardzo mi się podobają i robi to dobrą robotę .
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 17.08.2015 17:52
W odpowiedzi na wpis użytkownika: AnCyMoNeK
Myślę, że grzejnik to najmniejszy problem - w ostateczności zawsze można go przenieść. Ale to w ostateczności.
Zastanawiam się jeszcze nad dwoma układami mebli, ale muszę wiedzieć, w którym dokładnie miejscu znajduje się odpływ kanalizacyjny i czy jest możliwość przesunięcia wejścia w dowolne miejsce na tej samej ścianie (lub ścianie z lewej strony?) :)

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
17.08.2015 19:27
Według mnie grzejnik właśnie jest w najlepszy miejscu , przeważnie daje się go pod oknem , zresztą nie chcielibyśmy zabudowywać sobie wejścia do okna . Po za tym w domu w zimie ważne jest to żeby grzejnik dawał ciepło w kuchni . Co do drzwi jest możliwość przesunięcia ich tylko maksymalnie 65 cm w lewo później spad w dół ze schodów , w prawo mógłbym przesunąć je te dwadzieścia coś centymetrów ale to już niema sensu . W inne miejsce drzwi się nie da wstawić . Według mnie najlepsze rozwiązanie to przesunąć je w lewo tak żeby ściana była cała w meblach po prawej stronie tam gdzie jest odpływ zrobiony plus do  tego wyspa a za nią stół . Ale liczę jeszcze na jakieś podpowiedzi .
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 17.08.2015 19:53
W takim wypadku dwa pomysły odpadły. 
Co do drzwi, to myślę, że ze względu na schody, najbezpieczniej umiejscowić je w odległości głębokości zabudowy + 1-2 cm w zapasie. Tak w razie "W", zawsze są dodatkowe 4 cm z jednej strony ościeżnicy.
Podsumowując:
- choćby nie wiem co, grzejnik zostaje pod oknem :)
- zabudowa meblowa przy ścianie z prawej strony
- stół + ewentualnie wyspa 

Ok. Pomyślę, jak to ugryźć. 
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
17.08.2015 20:03

Dokładnie tak na obecną chwile jest to pokój który wygląda tak , (...) syf ale proszę nie zwracać uwagi =)

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
18.08.2015 13:04
No na piątek jesteśmy umówieni na pierwszą wycenę mebli , przed stawie mu propozycję , może doradzi nam też coś nowego  
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
04.09.2015 11:22

Witam zdecydowaliśmy się na taki projekt jednej ściany myślę ,że estetycznie to wygląda co myślicie ? Co do szafek u góry i boków będą one też w kolorze białym co do wyspy chcemy zrobić ją z takim samym blatem drewnianym ciemnym i do tego fronty czarne z brokatem czy razem będzie to dawało fajny efekt to się okaże jeszcze tylko myślimy nad wymiarami wyspy i jak ją zrobić dokładnie czy z krzesłami z tyłu czy zabudować ją całą . hmmm

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 19.08.2015 15:28
Witam.
Skupiłam się na zabudowie wzdłuż ściany (skoro tylko ona ma zostać zabudowana). W projekcie umieściłam blendy 5 cm od strony drzwi i 3 cm od strony okna - szerokość tej od strony drzwi, zależna jest od samych drzwi wejściowych i sposobu otwierania ich. Zrezygnowałabym z otwierania drzwi "na meble" (drzwi lewe), choćby dlatego, aby ich przypadkowo nie poobijać. Otwierając drzwi na pomieszczenie (drzwi prawe), klamka znajdowałaby się przy szafkach - i tym razem głębokość klamki jest "problemem". 
Myślę sobie, że najlepiej by było zamontować drzwi otwierane na przedpokój (w rzucie na czerwono) lub drzwi łamane (nie mylić z harmonijkowymi).
Ewentualnie, dodatkową grubość blendy można uzyskać przez zwężenie słupka do 30 cm, a nadwyżkę centymetrów przenieść na lewą stronę płyty i piekarnika. 
Mam nadzieję, że jak dotąd, wszystko piszę zrozumiale :)
Czy słupki umieszczone od strony drzwi to dobry pomysł? Może lepiej zrobić wersję lustrzaną zabudowy? Ale, czy wtedy korzystanie z piekarnika i płyty, nie będzie kolidowało z ciągiem komunikacyjnym? Ja kierowałam się tym, aby część robocza kuchni, znajdowała się najbliżej okna.

Teraz stół i wyspa....
Przyznam, że miałam z tym niezłą zagwozdkę :) 
W wizualizacji zaznaczony jest obszar na podłodze, gdzie skos zaczyna schodzić poniżej 190 cm. 
Kolorystyka przykładowa. 

Zdjęcia w kolejnej części...

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 19.08.2015 15:44

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
20.08.2015 09:17
Witam dziękuje za pomoc . Drzwi stwierdziliśmy że zostaną usunięte całkowicie . albo zostawimy samą framugę albo bez framugi albo zaokrąglimy wejście to jest jeszcze do ustalenia . Piekarnik chcieliśmy z mikrofalą zabudować w słupie albo zrobić to obok lodówki albo przy drzwiach albo po jednej i po drugiej stronie . Wyspa ma służyć jako część robocza ma to wyglądać mniej więcej tak jak w projekcie pierwszym a ułożenie stołu takie lub poziome do wyspy . Kolory w kuchni chcemy mieć biało czarne z drewnianymi ale jeszcze nie wiemy co które i jak . Te dwa słupy przy drzwiach moim zdaniem źle by wyglądały przy samym wejściu . A w wyspie miały by się znajdować duże szuflady . Na pierwszej tej wizualizacji widzę jeszcze jakąś szafkę wiszącą przy drzwiach po lewej przy większej troszkę wyspie wydaje mi się być ona zbędna chodź jeszcze nie mówię nie . A jak Pani to teraz widzi ? 
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 21.08.2015 13:09
Kolorystyka to tylko moja wizja, głównie chodzi o układ. Od lewej:
- 6,5 blenda
- 60 słupek
- 30 szafka
- 60 płyta
- 40 szafka
- 60 zmywarka
- 80 pod zlew
- 60 lodówka 
- 6,5 blenda

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
23.08.2015 11:32
Właśnie się zastanawiamy jak to ułożenie na tej ścianie powinno wyglądać . Jako że z lodówki raczej częściej się korzysta nie wiem czy nie powinno być to zamienione z piekarnikiem . Bo po otwarciu drzwi nie będzie możliwości wejścia do kuchni . Od lewej później jakaś mała szafeczka później mały zlew jednokomorowy z małym ociekaczem  gdzieś tu zmywarkę umieścić szerszą czyli 60  później płytę 4 palnikową . Na obrazku widać te szafki u góry i nad lodówką wydaje mi się że to by było za wysoko ? I na jaką wysokość to zrobić ? Zastanawiam się też nad tymi słupkami czy umieścić je obok siebie po lewej prawej czy tak jak na obrazku . Bo z wyspą problemów nie będzie duże szafki bez żadnych sprzętów .   
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
28.08.2015 22:47

Witam chciałem zapytać co myślicie o takim ułożeniu ? Jak zrobić tą górę mebli , czy na równo czy nie ? Pomiędzy chcieliśmy wstawić szkło ale też nie wiem czy na równo czy bez szafki hmmm . Macie może jakieś pomysły ?

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 31.08.2015 14:39
Witam.
Szafki nad słupkami, przeważnie służą do przechowywania rzadko używanych sprzętów, części wyposażenia kuchni. Sama wysokość zabudowy jest sprawą indywidualną. Jeżeli mają Państwo jakieś wątpliwości, to najlepiej odwiedzić salony z zabudową kuchenną i sobie pooglądać, "poprzymierzać"  pod kątem własnych potrzeb. Wysoka zabudowa, z całą pewnością sprawdza się w małych kuchniach. Fakt, Wasza do takich nie należy :) 
Z własnego podwórka powiem, że wolę przechowywać w górnych szafkach - po prostu, nie chce mi się co chwilę kucać, schylać przy całej bieganinie w kuchni :) Ale przymierzam się do nowej kuchni - też z wyspą - tym razem będzie mniej szafek górnych, za to będą wyższe. Tak wolę ja, a jak Państwo?

Szuflady 90 cm sprawdzą się przy garnkach, akcesoriach do gotowania, czy innych szpargałach; przy ciężkich talerzach należałoby zwrócić uwagę na gruby spód szuflad. Szuflady pod płytą - wygodniejsze jest korzystanie w tej wersji, czy kiedy są one z boku płyty? To też sprawa indywidualna. 
Niektóre modele lodówek mają to do siebie, że nie można z nich wyjąć półek, przy drzwiach otartych pod kątem 90 stopni - stąd boczne blendy.

A tu jeszcze jeden pomysł:

W rogu, wysoka szafka na przechowywanie.

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 14.08.2015 23:50
Czy jest możliwość przesunięcia drzwi w lewo? Jeżeli tak, to jak daleko? Dla ilu osób ma być stół?
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
15.08.2015 11:21
Nie wiem czy jest możliwość wyburzenia tej ściany czy przesunięcia wejścia , jest to ściana nośna w domu i ma grubość 23 cm także musze to skonsultować z jakimś fachowcem czy tak można żeby później  się nie okazało że dach nam na głowę spadnie :)
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 15.08.2015 11:51
Czyli można :) Pytałam o to tak w razie "W", ale też dlatego, że po prawej stronie drzwi, pasowałyby mi szafki kuchenne :)
A co ze stołem, dla ilu ma być osób?
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
15.08.2015 18:42
Chcemy duży stół chodź jest nas na razie tylko dwójka =) ale myślę że tak 6 krzeseł to powinno być .
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
17.08.2015 16:52
To jak Pani by to jeszcze widziała ?
Kuchnia i jadalnia
Kuchnia
Kuchnia i jadalnia