Numer referencyjny: {{currentTaggedProduct.referenceNumber}}
Cena: {{currentTaggedProduct.price}} zł/{{currentTaggedProduct.priceUnit}}
Całe mieszkanie
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
06.01.2020 22:29

Rozmieszczenie pomieszczeń

Witam, Posiadam dom z lat 70 z poddaszem i piwnicą. Obecnie nie ma na poddasze schodów, jest tylko przygotowana zabudowana klatka schodowa z zejściem do piwnicy. Planujemy w nim generalny remont. Nowe rozmieszczenie pokoi, przygotowanie dwóch sypialni na poddaszu wraz z łazienką, wymiana wszystkich instalacji. Obecnie w domu są usunięte wszystkie stare rury, okablowanie , skute posadzki. Na chwilę obecną rozplanowałam pomieszczenia wg zdjęcia. Sypialnie planuje na razie dać w oranżerii, później przeniesiemy ją tam gdzie jest pokój dzieci, gdy wykończymy dla nich górę. Dwa duże pokoje połączyć i zrobić salon z kuchnią. W piwnicy kotłownia (ogrzewanie gazowe). Chciałam wyburzyć klatkę schodową z zejściem do piwnicy i zrobić w tym miejscu schody zabiegowe. Rozważamy również rozbudować ganek i wykonać tam klatkę schodową. Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie najlepiej wykonać schody i czy moja koncepcja rozmieszczenia pomieszczeń jest słuszna. A może ktoś ma inny pomysł na ten dom. Ściany możemy częściowo wyburzyć i przestawić. Czy ktoś posiada ogrzewanie podłogowe w całym domu? Jak się sprawdza? Z góry dziękuję za wszystkie porady.
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
10.01.2020 07:38
W odpowiedzi na post: Rozmieszczenie pomieszczeń

I am also an architecture student looking for some help. I have completed my design just want some assistance in architecture thesis writing help so that it can be professionally represented in front of our professors. The design is basically on a museum, presenting the cultural heritage.

ludzik-z-ołówkiem-150x150.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 07.01.2020 09:06
W odpowiedzi na post: Rozmieszczenie pomieszczeń
Aby dobrze zaplanować schody trzeba równocześnie zaplanować rozmieszczenie pomieszczeń na poddaszu. Zejście do piwnicy także gdzieś musi się znajdować. Czy dzieciom będzie się podobało jeśli zejście z poddasza będzie znajdowało się  w dobudowanym ganku, praktycznie na zewnątrz budynku? nie wydaje mi się... poza tym dobrze jest jeśli będąc w sypialni już właściwej będziecie mogli usłyszeć ew wołanie dzieci lub  płacz w nocy. W domu są na pewno ściany nośne, których usuwać nie można. Można ew usunąć kawałek ściany zastępując ją inną podporą stropu.Nie zaznaczyłaś, które ściany to ściany nośne. Generalnie układ pomieszczeń na rysunku jest dobry. Schody można zaplanować w salonie lub przeznaczyć na nie część sypialni, która jest całkiem spora. Jednak najpierw napisz coś o poddaszu. Poddasze jest ze skosem? czy dach prosty?  Tak na marginesie ...adaptowałam poddasze u siebie w domu i też przerabiałam ten temat  ;) Ja zrobiłam schody w salonie, bo inaczej nie szło, ale jestem w sumie z tego rozwiązania zadowolona :) Dzieci (teraz już prawie dorosłe) mają pokoje na poddaszu, my sypialnię na dole, ale i tak nadal śpimy przy otwartych drzwiach, aby w razie czego usłyszeć jeśli coś niedobrego będzie się działo u góry. Dzieci czasem chorują i potrzebują nas w nocy. Te wszystkie kwestie warto wziąć pod uwagę także.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
07.01.2020 21:31
W odpowiedzi na wpis użytkownika: NIKITA
Jeżeli chodzi o poddasze to  znajdują się na nim dwa pokoje  bez skosów nad pokojem dla dzieci, korytarzem, łazienką i garderobą. Druga strona strona domu jest ze skosem. Wrzucę później rzut. Ściana nośna to ta z kominami. Napewno będziemy wzmacniać stropy.  Dach będziemy wymieniać więc góra zależy od schodów, gdzie wypadną. Wejście do piwnicy jest jeszcze na zewnątrz domu pod gankiem i pewnie tam zostanie, więc nie muszę mieć ich z domu. Schodów nie mogę sobie wcale wyobrazić jak będą wyglądać i gdzie będą się znajdować.
Całe mieszkanie
Kilka ujęć z naszego "M"
Całe mieszkanie
Moje mieszkanko w skrócie
Całe mieszkanie
Naszemieszkanko