Numer referencyjny: {{currentTaggedProduct.referenceNumber}}
Cena: {{currentTaggedProduct.price}} zł/{{currentTaggedProduct.priceUnit}}
Salon
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
30.04.2019 10:29

Salon

Hej, przyszedł czas na projekt salonu w nowym domu :) Niestety znów pojawia się problem co gdzie postawić tak, żeby było funkcjonalnie i ładnie. Salon jest dość duży ma 1 okno i podwójnie otwierane drzwi na taras. Z kuchni i przedpokoju są przejścia bez drzwi. Proszę o pomoc w zaaranżowaniu tej dużej przestrzeni. Pozdrawiam
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Najlepsza odpowiedź
ludzik-z-ołówkiem-150x150.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 30.04.2019 14:18
W odpowiedzi na post: Salon
Dwie propozycje, z czego ja osobiście wybrałabym tę pierwszą ; ) Dodam, że w tej wersji warto byłoby ścianę za TV  (całą) wyłożyć jakąś strukturą lub tapetą, albo choć podkreślić ciemnym kolorem : ) W kuchni narzekałaś na brak miejsca do przechowywania, tutaj masz sporo miejsca na porządny pakowny kredens oraz witrynę więc nie obciążaj kuchni zbytnio dodatkowymi meblami ; )

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
30.04.2019 14:37
W odpowiedzi na wpis użytkownika: NIKITA
Bardzo dziękuję za pomoc, pomysły są bardzo ciekawe zupełnie inne niż ja myślałam na początku. Co myślisz o koncepcji, żeby narożnik dać w prawym dolnym rogu a na wprost tv na tej krótkiej ścianie ? Pozdrawiam
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 30.04.2019 16:16
W odpowiedzi na wpis użytkownika: czarna80
Tak nie za bardzo wygodne ustawienie narożnika względem telewizora... ale może też być

Tak byłoby wygodniej chyba :

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 30.04.2019 17:58
Tak w zasadzie, to umiejscowienie TV na tej wąskiej ścianie będzie zależeć od tego jaki duży będzie ten telewizor. Duże monitory potrzebują przestrzeni dookoła siebie, aby dobrze to wyglądało ; ) Poza tym powinnaś zdecydować się na projekty w 3D, dużo by Ci to pomogło w podjęciu dobrej decyzji, do wszystkich  ważnych pomieszczeń. Salon, kuchnia i łazienka właśnie takimi są. Największe koszty i nietrudno o błędy, których już łatwo i tanio  naprawić się nie da...
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
30.04.2019 20:02
Bardzo dziękuję za pomoc wszystkie propozycje są godne uwagi. Będę się zastanawiać. Masz może do polecenia jakiś program do projektowania w 3d żebym mogła zobaczyć takie projekty przed ich realizacją. Pozdrawiam i dziękuję.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 30.04.2019 21:50
Dobry, darmowy i bardzo łatwy w obsłudze program Sweet Home 3D. Trzeba sobie zaimportować tylko modele mebli i wyposażenia takie jak się potrzebuje. Są również dostępne na stronie programu : )
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
06.05.2019 10:07
Bardzo dziękuję Ci za pomoc, jesteś niezastąpiona na tym forum :) Spróbuję podziałać w tym programie. A jeszcze mam pytanie co do oświetlenia salonu czy wystarczy światło nad stołem, lampa stojąca którą zaproponowałaś i jeszcze wisząca w części telewizyjnej. Czy lepszy będzie jakiś inny układ. Pozdrawiam
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 06.05.2019 13:06
Wystarczy : ) Możesz jeszcze ustawić na komodzie lampę stołową, wówczas już na pewno nie zabraknie Ci światła i będzie ono dobrze rozmieszczone dając odpowiedni nastrój wieczorową porą : ) Nad stołem przy długości stołu 160cm będziesz potrzebować raczej dwie lampy wiszące. Powiedz, na który wariant się zdecydowałaś to narzucę Ci wymiary do rozmieszczenia tych lamp.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
07.05.2019 08:21
Hej, najbardziej podoba nam się jednak wariant 1 tylko zastanawiam się czy nie lepiej było by zamiast dwóch kanap dać narożnik tak jak na ostatnim projekcie i  może zmieściłby się jeszcze jakiś fotel :) Pozdrawiam i z góry za wszystko dziękuję. Jak tylko uda mi się wymierzyć i rozrysować jakieś pomieszczenia to na pewno się odezwę.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 07.05.2019 18:22

Dwie sofy na moje wyglądają lepiej, ale skoro wolisz narożnik to już bez fotela. Za to duży : )  Powiększyłam też stół. Jest na niego sporo miejsca i przy dwóch koniecznych i tak lampach niech od razu będzie większy najlepiej.  Przy rozkładaniu stołu rozstaw lamp w wersji stołu 180x90 będzie lepiej wypadać. Nad narożnikiem można zamontować na suficie podwójną obudowę natynkową, tak jak w kuchni.

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
16.05.2019 16:42
W odpowiedzi na post: Salon
Na pewno przy tarasie warto przyoszczędzić i zrobić kostkę brukową. Ja skorzystałem z firmy drogbruk i mieli własną ekipę. Co więcej, robią darmowy projekt
Salon
salon w bloku z wielkiej płyty
Salon
moje marzenie
Salon
Pokój dzienny