Ściemniacze do oświetlenia

Urządzanie
avatar
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
posty
{{data.numberOfPictures}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
21.12.2018 10:37
Na jakiej zasadzie działaja ściemniacze do oświetlenia? Czy można je zastosować do każdego rodzaju oświetlenia?
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
avatar
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
posty
{{data.numberOfPictures}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
04.02.2019 14:14
W odpowiedzi na post: Ściemniacze do oświetlenia

Sama mam  takie rozwiązanie w domu, ponieważ nie wyobrażam sobie cały czas świecić tak mocnym światłem jakie daje moje oświetlenie LED. Stawiam na oszczędność i mimo tego że wybieram to ledowe, to jednak sciemnianie oświetlenia wieczorami kiedy odpoczywam to duży plus. 

avatar
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
posty
{{data.numberOfPictures}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
21.12.2018 13:18
W odpowiedzi na post: Ściemniacze do oświetlenia

Zasada jest stosunkowo prosta, jest to swoisty regulator napięcia które podawane jest do źródła światła.
Kiedyś tego typu urządzenia były glośne, bo jednak obniżenie napięcia może powodować lekki dźwięk (patrz np stacja transforamtorowa), ale współczesne ściemniacze wyposażone są w bezgłośne transformatory np MOSFET... Odsyłam jeszcze tutaj pod linka: https://osprzet-sklep.pl/dlaczego-warto-zdecydowac-sie-na-sciemniacze-n-9.html tekst w którym poruszona jest tematyka, dlaczego warto decydować się na ściemniacze.

Inne dyskusje
Urządzanie
06.03.2019 15:30
Czy tapetowanie to dobry pomysł?
Mam dylemat, czy w mieszkaniu położyć na ścianach, tapetę czy farbę? Chodzi o to, że chcę w miarę szybko coś zrobić ze ścianami, które są już brudne i pęka na nich farba, ale nie bardzo uśmiecha mi się teraz malowanie całego mieszkania. Pomyślałam o tapecie, której jeszcze nigdy nie miałam. Tak się zastanawiam, czy to dobry pomysł i czy dla metrażu 48m2 czasowo zejdzie dłużej przygotowanie ścian do malowania + malowanie, czy położenie tapety? Czy przed położeniem tapety również trzeba odpowiednio przygotować ściany?I co w sytuacji, gdy po jakimś czasie znudzą mi się już tapety, czy będzie duży problem z ich usunięciem i ponownym pomalowaniem mieszkania farbą? 
Urządzanie
20.09.2018 13:47
Mała kuchnia - jak najkorzystniej zagospodarować minimalnym kosztem?
Dzień dobry,
poszukuję pomysłu na urządzenie i doświetlenie małej kuchni o powierzchni 6,8 m2, która jest półotwarta na salon. Wrzucam wszystkie ujęcia 3 ścian tej kuchni oraz plan kuchni. Jak widać, kuchnia jest strasznie nieustawna, ale narazie nie chce jej zabudowywać po sam sufit ani zbytnio się teraz wykosztowywać, ponieważ mieszkanie idzie pod wynajem, dlatego zamontowałem póki co tylko podstawowe szafki kuchenne. Ma ktoś pomysł, co i w jakim miejscu najlepiej będzie jeszcze postawić? Myślałem, żeby:
- nie dawać kuchenki w miejscu jak na planie (czyli nie koło okna), ale w to miejsce dać lodówkę (w miejsce taboretu, który pojawia się na którymś zdjęciu), a kuchenkę elektryczną z piekarnikiem postawić obok zlewu (na zdjęciu zaułek z brązowymi kafelkami). 
Gdybym bowiem postawił kuchenkę i okap w miejsce pokazane na planie kuchennym, to przewód do okapu musiałbym wtedy puścić niemal przez całą kuchnię, dlatego wolałbym ją postawić bliżej otworów wentylacyjnych (nie widać go na fotografiach, ale znajduje się na górze ściany tej koło zlewu)...
- przy najwęższej ścianie (na zdjęciu z koszem) ustawić stół z krzesłami oraz jakąś półkę wiszącą na akcesoria kuchenne,
- kompletnie nie mam pomysłu na doświetlenie tej kuchni bez konieczności rycia korytarzy w ścianach, gdyż od południa robi się dość ciemna (okno ma od strony północnej)...
Ma ktoś może jakieś inne sugestie? 
Urządzanie
15.03.2019 09:16
Najlepsza biała farba do salonu?
Hej!
W tym tygodniu planuję rozpocząć remont mieszkania. Marzy mi się przytulny salon, który będzie jasny, świetlisty. Jaka farbę BIAŁĄ do ścian polecacie (a jaką do sufitu)? Zależy mi na eleganckiej bieli, która będzie się świetnie trzymać i dobrze nakładać. Co polecacie z doświadczenia??