Ściemniacze do oświetlenia

Urządzanie
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
21.12.2018 10:37
Na jakiej zasadzie działaja ściemniacze do oświetlenia? Czy można je zastosować do każdego rodzaju oświetlenia?
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
21.12.2018 13:18
W odpowiedzi na post: Ściemniacze do oświetlenia

Zasada jest stosunkowo prosta, jest to swoisty regulator napięcia które podawane jest do źródła światła.
Kiedyś tego typu urządzenia były glośne, bo jednak obniżenie napięcia może powodować lekki dźwięk (patrz np stacja transforamtorowa), ale współczesne ściemniacze wyposażone są w bezgłośne transformatory np MOSFET... Odsyłam jeszcze tutaj pod linka: https://osprzet-sklep.pl/dlaczego-warto-zdecydowac-sie-na-sciemniacze-n-9.html tekst w którym poruszona jest tematyka, dlaczego warto decydować się na ściemniacze.

Inne dyskusje
Urządzanie
12.01.2019 20:07
ściany w kuchnii
Pochwalcie się co macie na ścianie w kuchni ja myślę o betonie architektonicznym
Urządzanie
08.11.2017 18:36
Problem z aranżacją salonu

Witam wszystkich forumowiczów. Mam serdeczną prośbę. Potrzebuję wsparcia w aranżacji salonu. Główne założenia, to kuchnia z lewej strony (jak się zmieści to z wyspą), stół na 6 osób z możliwością rozłożenia i kącik wypoczynkowy z tv i kominkiem. Z prawej strony jest duże okno, na jego środku znajduje się wyjście na taras. Będę wdzięczna za każdą koncepcję i poradę.

Urządzanie
10.02.2016 08:47
Ciekawe wnętrza biurowe, inspiracje
Zainspirowana artykułem http://www.propertydesign.pl/design/185/top_10_swiatowych_marek_ktore_stawiaja_na_design_apple_givenchy_google,7189.html szukam nowego pomysłu na urządzeniu mojego biura, czy macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły?