Sposób na komary w ogrodzie

Wypoczynek
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
19.06.2017 22:40
Witam,
szukam skutecznego i bezpiecznego sposobu ochrony przed komarami.
Jakie są Wasze sprawdzone metody? Czy posadzenie roślin takich jak np. lawenda może pomóc? A może lepiej założyć moskitierę na parasol ogrodowy?
Czy ma ktoś może informację czy moskitierę dostępną w Leroy Merlin (Moskitiera na parasol ogrodowy, Nr ref. 45564960) można zamontować na parasolu z wysięgnikiem? Niestety na stronie opis produktu jest bardzo ubogi :(

Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi!

Pozdrawiam,
Zuzanna
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
19.09.2019 15:38
W odpowiedzi na post: Sposób na komary w ogrodzie
Olejek lawendowy.  Kupujemy olejek eteryczny lawendowy - do kupienia praktycznie w każdej aptece - i kilka kropel mieszamy ze szklanką wody, łyżeczką sody i łyżeczką spirytusu/wódki. przelewamy do słoiczka, wkładamy patyczki ratanowe i gotowe! Odświeżacz powietrza odstraszający komary i inne owady.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
22.12.2018 13:39
Moskitiera jest całkiem dobrym pomysłem, choć niekiedy nawet przez to przelatują komary... Nie wiem czy istnieje jakiś całkiem skuteczny sposób, żeby się ich pozbyć.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
31.08.2018 09:21
U mnie w altance działa roślina zwana komarzycą. Ma dość intensywny zapach (warto ją troszkę szturchnąć żeby było intensywniej czuć) przez co komary się nie zbliżają.  Wiadomo że żeby działała musi mieć dobre warunki do życia, tak jak lubi, a nie po prostu ją postawić i zapomnieć. A wygląda dość ładnie :) 

________
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
26.08.2018 23:49
U mnie rośliny które mają ponoć odstraszać komary nie działają. W zeszłym roku cała obsadziłam się komarnicą i nic to nie dało. Komary siadały nawet na niej. Najskuteczniejszy będzie oprysk ogrodu, działa na kilka dni.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
25.08.2018 01:00
Osobiście korzystam z według mnie dobrego sposobu na odpędzenie komarów. Mieszanka składa się z litra wody, ćwierć szklanki cukru i 10g drożdży. Cukier rozpuszczam w wodzie i do ciepłego roztworu dodaję drożdże, wlewam do uciętej plastikowej butelki i stawiam w ogrodzie. Komary przyciąga wydzielany CO2 a ja mam spokój. Działa dopóki pracują drożdże - ok 10 dni.
Inne dyskusje
Wypoczynek
23.02.2018 11:29
Meble ogrodowe
Chciałabym zakupić trwałe i ładne i niedrogie meble ogrodowe. 
Jakie polecacie? 
Wypoczynek
15.08.2016 08:20
Bestway czy intex?
Zastanawiam sie czy lepiej wybrać basen srebrny ultra intex 488x122 czy też taki sam Bestway, oba baseny maja dołączoną pompę piiaskową. Mam wątpliwości który jes lepszy, jakie są miedzy nimi różnce? czy ten srebrny w ofercie leroy merlin bestway 488x122 ma dołączoną pompę piaskowa i jakie akcesoria, nic dokladnego nie wycztałam w ich ofercie. Będę wdzięczna za wskazówki.
Wypoczynek
13.06.2015 14:05
Zakład stolarski w Leroy Merlin ?
Witam
Czy w Leroy Merlin jest stanowisko gdzie od ręki wykonają mi na wymiar pojedyncze żeberka pod materac do łóżka ? te które chcę wymienić zwyczajnie się połamały a do LeroyMerlin mam nie daleko.
Pozdrawiam