Transkrypcja nagrań

Fachowcy i eksperci
avatar
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
posty
{{data.numberOfPictures}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
01.02.2019 22:19

Co robimy? Robimy między innymi przepisywanie wywiadów w języku krajowym również w języku niemieckim. Realizujemy transkrypcje na tekst fokusów, nagrań idi albo zwykłe transkrypcje na sprawy prac doktorskich. Wyonamy praktycznie wszystko. Transkrybujemy także nagrania psychologiczne, wywiady etnograficzne, nagrania socjologiczne warto już teraz poznać naszą ofertę.

Stawki za przepisywanie nagrań przylegają do najniższych na rynku, koszt przepisania 2 godzin materiału otwiera się od 200 złotych, gdy tobie wykonanie tych dwóch godzin zajmie tydzień czy dwa? To może już znasz co przygotować ze swoimi wywiadami. Lepiej zgłoś się do nas od razu także nie czekaj dłużej również nie zastanawiaj się, gdyż gdy widzisz poza nie jest godna świeczki.

Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Inne dyskusje
Fachowcy i eksperci
18.04.2019 18:18
I WAS ASSAULTED BY LEROY MERLIN (BIELSKO BIALA )SECURITY GUARD TODAY!
I am English, i do not speak Polish. i went to leroy merlin in bielsko biala today, @ 15:20pm i paid for my goods and put them back in the trolley and tried to leave the store to take my goods to the car. a security guard came over and was pointing at my goods and saying something in an angry voice. i had no idea what he was saying however he had just seen me pay for them so i know he does not think i stole this. my wife who is polish tried to talk to him and as she was talking to him i continued to walk to the car pushing this small plastic trolley. he then started pushing me with his shoulder very hard so that i could not leave, i did not let him stop me i tried to keep walking without being rude or aggressive to him. he then grabbed me by the arm very hard and started pulling me backwards. when he did this i grabbed his arm and broke his lock on me, and kept walking to my car. he kicked the trolley over and broke the goods that were inside the trolley. as i arrived at my car another guard came over and started taking pictures of my car registration and was saying i will be reported to the police for the 'way i treated the other guard'!!!

my wife told me the problem was 

1)that i had loaded too many things into the trolley and it had a weight limit but i did not know this 
2) that it was not allowed to take trolley to the car park. 
A security guard is ONLY allowed to make MINIMALLY NECESSARY physical contact with a citizen UNLESS:1) to stop a dangerous situation
2) to prevent a crime happening
the situation was not dangerous, i am walking with my wife, quietly and calmly.

a theft has not occurred as i have paid for my goods and he saw me do this and even if i had not paid, i had not left the business premises so no theft had been committed yet, when i leave the store without paying, then that is a crime and then he can use MINIMAL FORCE to restrain me. he is not the police.

So, i was assaulted by a leroy merlin security guard today, in bielsko biala store.

security guards are not the police, they may think they can do what they like but the fact is no, they can not.

and i do not want to lose this guy his job, he is old and probably needs it and he may even get a criminal record.

Leroy Merlin, SPEAK TO YOUR SECURITY GUARDS PLEASE, before then end up hurting someone and making real problems.

my children were very upset and were crying for next hour.

all my stuff is broken.
Fachowcy i eksperci
03.03.2017 09:47
Okulary przeciwsłoneczne

Czy faktycznie w tej hurtowni http://jagar.com.pl/okulary opłaca się kupić większą ilość etui na okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne? Interesuje mnie tylko produkt bardzo dobry jakościowo. Może ktoś tam kiedyś kupował ?


Fachowcy i eksperci
11.04.2019 18:30
Program do nauki na uprawnienia budowlane
Program do nauki na egzamin na uprawnienia
Przyszłym kierownikom budowy oraz projektantom oferujemy program przygotowujący do egzaminu testowego na  uprawnienia budowlane i architektoniczne. Program odpowiedni dla każdego rodzaju uprawnień i specjalności zarówno w PIIB jak i w IARP.