Usunięcie mchu i chwastów z kostki brukowej, krawężnika itd.

Wypoczynek
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
30.06.2017 08:22
Jak w temacie, w jaki sposób pozbyć się efektywnie chwastów z kostki brukowej, krawężników itd. MOwa o sytuacji, gdy jest tego dużo i nie wygląda to dobrze. Również pojawiają się w okolicach ogrodzenia i innych trudno dostępnych miejsc.
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
31.08.2018 20:00
W odpowiedzi na post: Usunięcie mchu i chwastów z kostki brukowej, krawężnika itd.
Według mnie najbardziej efektywnym sposobem jest niestety zastosowanie srodkow chemicznych, piszę niestety, bo są one niebezpieczne zarówno dla osob je stosujacych jak i dla ludzi, ale każdy robi jak uwaza.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
27.08.2018 20:46
W odpowiedzi na post: Usunięcie mchu i chwastów z kostki brukowej, krawężnika itd.
Moja żona specjalnym śrubokrętem usuwa ale my mamy mały kawałeczek. Ostatnio widziałem specjalny preparat do oprysków na mech. Później wystarczy zmieść sztywną szczotką.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
26.08.2018 01:19
Mech, lubiący odczyn gleby kwaśny, dosyć skutecznie usuwa się poprzez wapnowanie. Najlepiej wykonać to późną jesienią, obficie obsypując rosnący mech wapnem. Można to również powtórzyć zimą, nawet jak leży śnieg. Chwasty usuwać najlepiej środkami chemicznymi, np. Roundup.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
24.08.2018 10:38
Najprostszą metodą według mnie, jeśli chwastów nie ma za dużo jest pozbycie się ich ręcznie co wymaga niestety trochę czasu. Jeśli wyrastającego zielska jest więcej można skorzystać z oferowanych środków chemicznych lub jeśli ktoś posiada palnik gazowy (np taki jakim opala się zwierzynę) również można z niego skorzystac. 
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
24.08.2018 00:45
witam, ja oczywiście korzystam z dostępnych preparatów chemicznych. Ale czasem korzystam z wrzątku który pozostaje po działaniu w kuchni i wówczas wylewam go na kostkę w miejscu pojawienia się mchu lub chwastów. Skutecznie i ekologicznie niszczy to intruzów na dłuższy czas. I jest taniej.
Inne dyskusje
Wypoczynek
23.02.2018 11:29
Meble ogrodowe
Chciałabym zakupić trwałe i ładne i niedrogie meble ogrodowe. 
Jakie polecacie? 
Wypoczynek
15.08.2016 08:20
Bestway czy intex?
Zastanawiam sie czy lepiej wybrać basen srebrny ultra intex 488x122 czy też taki sam Bestway, oba baseny maja dołączoną pompę piiaskową. Mam wątpliwości który jes lepszy, jakie są miedzy nimi różnce? czy ten srebrny w ofercie leroy merlin bestway 488x122 ma dołączoną pompę piaskowa i jakie akcesoria, nic dokladnego nie wycztałam w ich ofercie. Będę wdzięczna za wskazówki.
Wypoczynek
13.06.2015 14:05
Zakład stolarski w Leroy Merlin ?
Witam
Czy w Leroy Merlin jest stanowisko gdzie od ręki wykonają mi na wymiar pojedyncze żeberka pod materac do łóżka ? te które chcę wymienić zwyczajnie się połamały a do LeroyMerlin mam nie daleko.
Pozdrawiam