W jakiej odległości od płotu sąsiada mogę postawić altankę?

Działka
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
28.06.2018 10:02

Przymierzam się do zakupu
Altany 300 x 261cm STELMET i chciałbym wiedzieć jaką odległość od płotu sąsiada mam zachować? Szukałem informacji, ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem. 

Nie chcę mieć problemów, bo sąsiad to przedstawiciel grupy zwanej "somsiadami nosaczami"

i dla świętego spokoju wolę to zrobić z zachowaniem wszystkich norm, tym bardziej, że mam zamiar zrobić wylewkę pod altankę.

Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Najlepsza odpowiedź
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
10.07.2018 12:34
W odpowiedzi na post: W jakiej odległości od płotu sąsiada mogę postawić altankę?
Wydaje mi się, że minimalna to 1,5 m od granicy.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
21.08.2018 11:14
W odpowiedzi na post: W jakiej odległości od płotu sąsiada mogę postawić altankę?
Pytasz chyba o altankę na działce. Nie wiem czy są tu jakieś normy ponieważ zwykle działka to mała powierzchnia. Jeżeli chodzi o odległości przy dudowie domów to odległość musi wynosić minimum 5 metrów jest wymóg przeciwpożarowy aby budynek był pod tym względem bezpieczny. Przy altankach to chyba nie ma znaczenia. Może iść do sąsiada i dowiedzieć się co mu odpowiada jak to taka zołza.
Inne dyskusje
Działka
11.07.2018 15:36
Jaką siatkę ogrodzeniową wybrać?
Cześć, planuję ogrodzić działkę. Zastanawiałam się nad siatką ogrodzeniową. Chodzi mi o konkretny model taki jak tutaj. Co sądzicie na ten temat? Czy ta siatka jest trwała i wytrzymała? Słyszałam od znajomych sprzeczne opinie na temat siatek ogrodzeniowych i chciałam się upewnić zanim dokonam zakupu. Podobno niektóre siatki ogrodzeniowe wystarczy konserwować raz na 4-5 lat - właśnie takiej poszukuję.

Pozdrawiam cieplutko,
Luizka
Działka
10.09.2019 11:58
Potrzebuję na to pozwolenia?
Mam dom z działką przy ruchliwej drodze - to całkiem atrakcyjny teren dla reklamodawców, już kilka razy dostawałem propozycję dzierżawy terenu pod jakiś billboard.
Skoro jest takie wzięcie, to postanowiłem samodzielnie zamontować jakąś konstrukcję - na https://omegasystem.pl/pylony-totemy-reklamowe/ to się nazywa pylon albo totem, tak fachowo - i samemu sprzedawać powierzchnię reklamową. Tak żeby dorobić... tylko nie wiem, czy nie potrzebuję przypadkiem jakiegoś pozwolenia na budowę? Podobno wszystko zależy od wielkości???
Działka
20.02.2019 14:40
Podświetlenia do roślin
Mam kilka średniej wilkości drzew i krzewów, które chciałbym oświetlić. Pytanie tylko w jaki sposób zrobić to najlepiej? Jakie źródła światła zastosować oraz napięcie,aby było dostatecznie bezpiecznie?