Witam wszystkich. Jestem Adamem, nowymi członkami. Bardzo podekscytowany, aby uczestniczyć w forum tych samych ludzi. Uwielbiam światło i przewiewną p

Pokaż innym co zrobiłeś
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
12.06.2018 07:57

Witam wszystkich. Jestem Adamem, nowymi członkami. Bardzo podekscytowany, aby uczestniczyć w forum tych samych ludzi.

Uwielbiam światło i przewiewną przestrzeń, więc lubię budować dom z wieloma oknami.
Każdy posiada okno domu lub zaprojektował catch więcej światła?

Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Najlepsza odpowiedź
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
11.07.2018 16:01
W odpowiedzi na post: Witam wszystkich. Jestem Adamem, nowymi członkami. Bardzo podekscytowany, aby uczestniczyć w forum tych samych ludzi. Uwielbiam światło i przewiewną p

Witejecie Adamu znowa ja ostatnio kupiłem sobie oprawki ray ban damskie dlatego  że nie jeżdżę na rowerze a te oprawki są nie są dedydykowane dla sportowców tylko są zaprojektowane przez projektantów tak aby wyglądać modnie i stylowo i właśnie dlatego kupiłem te oprawki bo tak wyglądają

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
23.07.2018 21:09
W odpowiedzi na wpis użytkownika: femitreja
A w jakim kolorze te oprawki polecasz? Bo ja lubię okna i też jestem nowymi członkami...

Chyba zostanę dłużej na tym forum :D
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
12.08.2018 22:04
W odpowiedzi na post: Witam wszystkich. Jestem Adamem, nowymi członkami. Bardzo podekscytowany, aby uczestniczyć w forum tych samych ludzi. Uwielbiam światło i przewiewną p
Witam wszystkich serdecznie ! Ja też jestem nowa no forum.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
05.07.2018 15:24
Witać Adamem jam jestem Konradem nie mieć catch więc  projektowałbym tamtejszej doma ile to byłoby zachodu żeby taki rakowidłowy przewiew zaprowadzić na ddobre niczym system czerwienie we wschodnich włościach
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
02.07.2018 10:11
Kochani,
a co sądzicie na temat uprawy winorośli w górach. Da radę ? Bo różnie o tym piszą: https://forum.leroymerlin.pl/forum/rosliny,1,14.html
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
02.07.2018 10:08
Witać przyjaciel! Ja mieszkać w piwnica okien tam nie posiadać
Inne dyskusje
Pokaż innym co zrobiłeś
21.07.2010 10:07
zamek szyfrowy z domofonem - w firmie?
Przykładowa sytuacja...

Siedziba firmy...
Obiekt w którym należy zapewnić kontrolę dostępu (zabezpieczenie przed dostępem osób niepowołanych), z równoczesnym zapewnieniem wygodnego korzystania przez uprawnionych użytkowników. Oczywiście w sytuacji gdy chcemy kogoś wpuścić - musimy mieć możliwość by go wstępnie zidentyfikować...

Zamek elektroniczny to koszt około 200 zł plus elektrozaczep i układy zasilania, ale zamek kodowy to tylko połowiczne rozwiązanie... bo tylko dla osób znających kod (w prostych modelach zwykle jeden, czasem kilka).
A co zrobić z osobami które nie są na tyle zaufane by podzielić się z nimi kodem wykorzystywanym przez naszych pracowników? Modele zamków kodowych posiadające możliwość zarządzania bazą kodów to już znacznie większy wydatek, i nie każdego na to stać. A nawet gdybyśmy wydali kilkaset złotych na wyższej klasy zamek kodowy... to co z osobami pukającymi do drzwi po raz pierwszy?.. Dylematy, prawda? Biegać do drzwi i sprawdzać, czy założyć dodatkowo domofon??

A gdyby tak domofon spełnił zadanie zarówno zamka kodowego, jak i systemu identyfikacji?
Rozwiązaniem może być cyfrowy system domofonowy.

Cóż to jest? Niektórzy widzieli przy nowszych (lub modernizowanych) blokach zamiast tradycyjnych domofonów z listami nazwisk modele z klawiaturą na której wpisujemy numer lokalu - to właśnie nasz szwajcarski scyzoryk ;)

Cyfrowy domofon, przy cenie dobrego zamka szyfrowego, posiada znacznie większą funkcjonalność - otwieranie zamka to tylko jedna z funkcji (kilkaset kodów), oprócz tego można otwierać elektrozaczep kluczem pastylkowym (Ibutton/Dallas) lub kartą zbliżeniową RFID, oraz oczywiście mamy zapewnioną łączność między wejściem a biurem, lub pokojami (a tych pokojów może być ponad 250 nawet w najprostszych modelach domofonów cyfrowych).

Instalacja między centralką (nazywaną kasetą elektroniki), a unifonami (słuchawkami) to tylko 2 żyły, które można poprowadzić na odległość do 150 metrów bez utraty jakości transmisji - mniej żył niż w tradycyjnym (analogowym) domofonie sprawia że instalacja jest dodatkowo znacznie tańsza....

Jakie jeszcze plusy? Jeśli nie wystarczy nam identyfikacja audio ("To ja, Heniek z firmy X, otwórz!"), to w każdej chwili możemy rozbudować system o łączność wideo... po prostu wymieniamy panel zewnętrzny na model z kamerą i instalujemy rozdzielacze na każde 4 monitory.

Jeszcze więcej użytecznych ciekawostek? Proszę bardzo :)

Pracownicy w poszczególnych pokojach mogą być informowani sygnałem dźwiękowym o tym że ktoś właśnie wszedł używając przypisanego do nich kodu (by wiedzieć że zaraz ktoś wejdzie przez drzwi - a jak nie wejdzie to trzeba pacjenta poszukać gdzie się podział).

Unifony i monitory mogą być wyposażone w przycisk sterujący napędem bramy wjazdowej (lub dowolnym innym urządzeniem), co umożliwia otwarcie zamka drzwi, bramy, lub obu tych urządzeń.

Numery wybierane na klawiaturze nie pasujące do numerów pokojów zaprogramowanych w systemie mogą być przekierowane pod wspólny numer (gdy ktoś nie wie gdzie zadzwonić lub się pomyli - jego połączenie może np. trafić do sekretariatu lub portierni).

I wreszcie jeden z najważniejszych elementów - gdy zależy nam na dyskrecji, lub po prostu nie chce nam się wbijać 4-cyfrowych kodów przy przechodzeniu przez drzwi - możemy użyć karty RFID (tej samej co w systemie rejestracji czasu pracy, lub kluczy kontaktowych I-Button (pastylek elektronicznych) gwarantujących jeszcze wyższą poufność.

na koniec jeszcze słówko o rozbudowie i przebudowie - w systemie cyfrowym można zawsze dołożyć wejście nadrzędne (dzięki temu będzie kontrola dostępu niezależnie przy bramie głównej i przy wejściu do budynku), dowolnie zmieniać numery pokojów, dostawiać nowe domofony, przenosić numery bez przemieszczania "słuchawek"... i wiele wiele więcej :)

_____

Zainteresowanych tematyką domofonów zapraszam również do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach, jeśli macie jakieś pytania już dziś - zwykle można mnie znaleźć pod telefonem (42) 671 88 14, lub e-mailem adam.rusek@laskoemex.com.pl
Pokaż innym co zrobiłeś
14.03.2013 22:09
Pomocnica pilarza w akcji - wycinamy bardzo długi, wąski klin.
No i pomocnica spisała się idealnie. Wycinanie tak długich klinów jest problematyczne. Trudno uzyskać dużą dokładność, ale też trzeba myśleć o bezpieczeństwie w czasie rozcinania tak wąskiej listwy. Zobaczcie zatem jak sobie z tym poradziłem.

Pokaż innym co zrobiłeś
21.09.2012 10:19
Panel 3D
Coś o tym myslicie?