WYKOŃCZENIE MIESZKANIA 53m2 2pok.- stan deweloperski. Dziennik od początku do końca!

Pokaż innym co zrobiłeś
ist1_5574497-tools.jpg
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
11.01.2008 11:22
Witam wszystkich.

Tak się złożyło, że wspólnie z żoną kupiliśmy mieszkanie w Warszawie.
Wymarzone, trochę mniej ciasne niż kawalerka, ale własne ;-)
W tym wątku mam zamiar opisywać dokładnie jakie mamy plany wykończenia, jak przebiegają prace wykończeniowe, co gdzie i za ile kupiliśmy, ile czasu trwało wykonanie i jak w końcu to wyszło ;-)

Mam już na swoim koncie wykończenie dwóch kawalerek (jedna po kapitalnym remoncie, druga ze stanu deweloperskiego) będę starał się wykorzystać nabyte doświadczenie i podzielić się nim z wami.
Jeśli chcecie zobaczyć efekty zapraszam: http://forum.leroymerlin.pl/read.php?5,2139

Do rzeczy, oto charakterystyka mieszkania i plan działania:
Mieszkanie ma 53 m2, 2 pokoje, w tym sypialnia, którą chcemy przeznaczyć na pokój dla naszego synka, salon połączony z kuchnią (aneks) garderoba i łazienka z wc. Mieszkanko jest narożne i położone na 4 piętrze (5. piętro w tym budynku to już poddasze), ma loggię o pow 2,5 m2. (Zastanawia mnie po co architekci projektują takie małe balkony - "rzygowniki", żeby rano przewietrzyć palce u nóg? żeby było gdzie wyjść na peta? - bzdura, nieważne.)
Obecnie jesteśmy po odbiorze technicznym i zgłoszeniu drobnych poprawek, czekamy na klucze. Które mam nadzieję dostaniemy w tym miesiącu.
W stosunku do propozycji aranżacji i układu pomieszczeń zaproponowanego przez dewelopera dokonaliśmy kilku zmian, które zostały wykonane.
Plan mieszkanka, jak tylko zeskanuję, załączę.

Co chcemy zrobić? Raczej podobnie jak ostatnio: http://forum.leroymerlin.pl/read.php?5,2139
- podłogi - mozaika merbau - układana na tzw. mijankę deski 900x50x18(20), lakier mat
- kuchnia i łazienka gres, w kuchni na podłodze szare płytki 30x30 gres poler, na ścianie struktura też 30x30 ten sam kolor
w łazience chcemy mieć kolor ecri
- parapety - jakiś kamień - jakiś beż pasujący do podłogi
- drzwi wewnętrzne - 3 szt. - pod kolor podłogi - okleina drewnopodobna
- w łazience część w płytkach na pozostałej gładź gipsowa, oświetlenie halogenowe, geberit, umywalka nablatowa z szafką, wanna - rozważamy opcję z hydromasażem
- w kuchni szafki pasujące pod kolor do podłogi - prawdopodobnie średni brąz + sprzęt
- przedpokój zabudowana wnęka - szafa na ubrania
- garderoba - półki i drążki
- oświetlenie w mieszkanku, raczej tradycyjne
Budżet 30 000 PLN

Kto to ma wykonać? Mamy fachowca, który ma zrobić kuchnię (hydro, elektryka i płytki) i zrobi całą łazienkę "na gotowo". Podłogę położy ekipa współpracująca ze sklepem, w którym ją kupię (aby zachować gwarancję), drzwi zamówimy z montażem, parapety też. Kuchnię złoży polecona ekipa ze sklepu gdzie ją kupimy, sprzęty do niej sam kupię (allegro, ceneo, itd..). Zabudowa wnęki i środek garderoby - ekipa od zabudowy.

Będę wdzięczny za każdy wasz komentarz i sugestię. Jestem przekonany, że takich osób jak jak jest więcej i wzajemna wymiana doświadczeń w tym, jak wszyscy wiemy trudnym okresie (remontowo - wykończeniowo - budowlanym), jest nieoceniona.
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
03.08.2016 22:16
W odpowiedzi na post: WYKOŃCZENIE MIESZKANIA 53m2 2pok.- stan deweloperski. Dziennik od początku do końca!
Trochę wartych uwagi informacji na temat wykańczania mieszkania i kosztów z tym związanych można znaleźć tutaj http://gama-m.pl/z-jakimi-kosztami-wiaze-sie-wykonczenie-mieszkania/ Sam jestem na etapie podłóg i wyposażania kuchni i temat nie jest mi obcy.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
16.10.2009 11:50
W odpowiedzi na post: WYKOŃCZENIE MIESZKANIA 53m2 2pok.- stan deweloperski. Dziennik od początku do końca!
Bardzo ladnie wyszlo, zwlaszcza podobaja mi sie biale szafki, co do ktorych poczatkowo mialam mieszane uczucia.
Gratuluje!
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 06.02.2010 19:02
W odpowiedzi na wpis użytkownika: Iwa_P
super ,przeczytrałam cały twoj dziennik ,jestem zachwycona twoim spokojem ,podejciem do całej sprawy i precyzja:))
niestety musze wyrazic swoje niezadowolenie w niekorzystnych zmianach rozkładu mieszkania.wejscie do łazienki prawie ze z salonu ktory robi za kuchnie ,jadalnie ,sypialnie no i wspomniany salonik jest strasznya pomyłką.pomysł dewelopera był duzo lepszy ,prócz drzwi do kuchni.

ogolnie super robota ,pozdr Ania
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 03.04.2010 09:19
W odpowiedzi na wpis użytkownika: Anonim
TEN OPIS TO ZWYKŁA PROSTACKA ŚCIEMA,JEŻELI KTOS PRZYWIAZUJE TAKA UWAGĘ DO SZCZEGÓŁOW JAK MOŻE NIE PAMIĘTAĆ PRODUCENTA/TAKI SAM OPIS NA STRONIE FRANCUSKIEJ LM/POZDRAWIAM JANEK
ist1_5574497-tools.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
06.04.2010 15:04
jak coś się robiło 2 lata temu to można producenta nie pamiętać. Chętnie zobaczę ten opis na stronie francuskiej, proszę o link ściemniaczu prostacki!
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
30.06.2010 10:18
W odpowiedzi na wpis użytkownika: majkiel
Witam, jestem na stronie Witexu i cena afzelii Afrykańskiej za m2 wynosi ponad 100 zł :|
P>S Gratuluje pieknego mieszkania!
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 30.06.2010 11:39
W odpowiedzi na wpis użytkownika: plastelinka
Ciekawe , bo tutaj są tańsze :)
http://sklep.swiatpaneli.com/go/_info/?id=842&partner_id=25252525&code=b965da1e366cf8a6a16fea97420cd885
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 09.05.2009 14:25
Witam,
Jak tam kosztorys?
Jak się mieszka w nowym mieszkanku?
Pozdrawiam
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 11.05.2009 09:59
Mieszka się świetnie, dziękuję.
Kosztorys zamieściłem w poprzedniej wypowiedzi. Pozdrawiam.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
04.06.2009 21:56
przepraszam, chyba mam problemy ze wzrokiem ;) ale nie widze tego kosztorysu :/ ??
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 05.06.2009 10:25
W odpowiedzi na wpis użytkownika: maxi
jest w ostatnich moich postach,
proszę w widoku wątku wybrać opcję "płasko od najnowszego", lub kliknąć:
http://forum.leroymerlin.pl/wykonczenie-mieszkania-53m2-2pok-stan-deweloperski-dziennik-od-poczatku-do-konca,1,5,2134,16289.html#msg-16289
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
05.06.2009 11:19
jestem:
1 pod wrażeniem pomysłów
2 na początku drogi którą Wy właśnie kończycie termin oddania mojego mieszkania to październik 2009
3 na pewno skorzystam na Waszych radach
4 serdeczne pozdrowienia
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
05.06.2009 12:15
Wow, dziękuję za pomoc, znalazłam :) Jestem pełna podziwu dla efektu jaki udało się Państwu uzyskać. Już wkrótce zaczynam podobną walkę, ale z 37m2 również z budżetem 30 tys. i już widzę, że nie uda mi się utrzymać założeń. Pozdrawiam
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
05.06.2009 19:39
W odpowiedzi na wpis użytkownika: maxi
Realizacja i upór godny podziwu. Sami wiemy bo przeszlismy to samo rok temu, teraz odpoczywamy od tego, ale juz tesknimy za nowym wyzwaniem :)

O gustach sie nie dyskutuje ale muszę wtrącic że bardziej mi się podoba łazienka z waszego poprzedniego mieszkanka (43m2).
Projekt waszego obecnego mieszaknia bardzo sprytny i funkcjonalny. Napewno dla niejednych bedzie inspiracją

Pozdrawiamy
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 18.07.2009 14:40
W odpowiedzi na wpis użytkownika: margabr
Uśmiałem się niesamowicie kiedy zobaczyłem Twój pomysł z sraczykiem do którego wchodzi się z salonu, jak również fakt że z tegoż salonu zrobiłeś dużą korytarzo-kuchnię. W moim pojęciu propozycja projektanta dewelopera (bez względu na to jakie to cymbały) była jedynym sesnownym rozwiązaniem. No ale skoro dobrze Ci się w czymś taki mieszka to Twoja sprawa.

Jestem jednak pewny że jeśli wystawił byś to mieszkanie na sprzedaż czekał byś na kupca do sądnego dnia.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
25.08.2009 09:10
no nie powiedziałabym.. myślę że teraz jest lepien niż zaplanował to developer tak właściciwe to kilka pomysłów "pozyczylismy" bo mamy podobny metraż mieszkania 52m2 i trochę inne ustawienie ale tak naprawdę z wc też wychodzi się odrazu do łazienki i komu to przeszkadza? jest okno przecierz to świerze powietrze wpada to jest mieszkanie a nie dom więc wiadomo że takie będzie rozplanowanie. Powodzenia majkel :-)
odnośnie sprzedaży mieszkania to mieszkanie gdzie jest więcej miejsca i jest komfortowo to ma większą wartość :-P
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 30.03.2011 21:32
W odpowiedzi na wpis użytkownika: martys_86
no sorry ale co to za komfort spać w kuchni?
zrozumiałabym ten pomysł gdyby była jeszcze jedna sypialnia to wtedy otwarta kuchnia i salon ma sens ale tutaj nie ma sypialni tylko pokój dziecka
to rozwiązanie jest fajne dla pary ale dla pary z dzieckiem staje się bez sensu
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 14.10.2008 11:17
Gratuluję świetnego wątku. :)
Jestem ciekawa jak wygląda mieszkanie teraz, kiedy już żyje.
Świetna kuchnia. Proszę o więcej fotek całego mieszkania, jestem ciekawa jak kuchnia komponuje się z resztą mieszkania i jak wyszła ostatecznie łazienka (z szafkami).
Pozdrawiam serdecznie i życzę aby mieszkanko było dla Domowników szcześliwe :)
ist1_5574497-tools.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
21.12.2008 20:47

trochę już w świątecznym klimacie.. ;-)
ist1_5574497-tools.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
12.01.2009 09:54
Pokoik naszego Urwiska ;-)

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
02.02.2009 13:05
Witam kolejnego sąsiada :-) i również pozdrawiam!

Cała nasza gromadka niecierpliwie oczekuje na obiecany kosztorys ;-)
Wkrótce odbieramy nasze mieszkania i ciekawi jesteśmy, o jakich kwotach w ogóle jest mowa :-)

Zwłaszcza, że moje mieszkania jest bardzo podobne do Twojego i rozkładem i metrażem (58m2)

Pozdrawiam!
Patrycja
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
05.02.2009 12:55
W odpowiedzi na wpis użytkownika: Patrycja
śliczne mieszkanko! Moją uwagę przykuł pokój dla maluszka- jest taki przytulny, kolorowy, aż ma się ochote samemu w nim zamieszkać ;)) Czy mogłabym się dowiedzieć jaka farba jest na ścianach firma/kolor? Bardzo podoba mi się ta zieleń!
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 24.02.2009 18:58
W odpowiedzi na wpis użytkownika: madzia.a
Prowadzę sprzedaż płytek ze starej poniemieckiej ręcznie formowanej cegły.
Płytki mają na celu uzyskanie efektu "starej cegły"dzięki ich oryginalnej i porowatej strukturze.Efektu płytek ceglanych nie zastąpią najnowsze nowo wyprodukowane na styl starych najróżniejsze płytki klinkierowe.
Płytki te można zastosować jak elewacje domu i na ogród w postaci grilla,wędzarni czy też ogrodzenia,i położyć w najróżniejszych miejscach naszego mieszkania takich jak:ścianki,barki kominki itp.
Jestem niezaleznym producentem
W razie pytan prosze pisac na email:adamekk21@wp.pl
lub tel.793585030
\Prosze zobaczyc efekt:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/12c3eba9faaf80a3.html
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 28.12.2008 15:05
Witam,

bardzo podoba mi sie Twoje mieszkanie - wszystko zrobione z gustem - gratuluje. Mam pytanie o szafki w kuchni i podłogę - czy szafki to FAKTUM/ ABSTRAKT w kolorze białym z Ikei a panele to kolor Merbau? Jesli tak to jakiej firmy są te panele? Oglądałam różne firmy i zwykle kolor był sporo ciemniejszy niż ten który widać na zdjęciach.

Dziekuję i pozdrawiam,
A.
av-dumb01.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
28.12.2008 15:30
aniaX - pamietaj ze kolor na zdjeciu moze wygladac zupelnie inaczej niz w rzeczywitosci - kwestia oswietlenia, kata padania swiatla itd itp.
co wiecej - dany panel moze wygladac zupelnie inaczej w sklepie A i w sklepie B, bo inne swiatlo, kat nachylenia ekspozycji

jak juz majkiel powie co konkretnie ma na podlodze, postaraj sie wypozyczyc lub kupic ze dwa panele i polozyc je u siebie na docelowym miejscu, wtedy bedziesz pewna efektu
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 30.12.2008 00:51
W odpowiedzi na wpis użytkownika: u-boot
Mieszkanie calkiem fajne, jedyne czego szkoda to te panele, 50 zł/m to wcale nie jest tanio ja osobiscie wolabym parkiet 3 gatunku w tej samej cenie. I nie wyobrazam sobie funkcjonowania w kuchni z panelami.Cos sie rozleje i wcieka pod panel ... niepotrzebna oszczednosc. Mozaika super z bialymi blatami i drewnopodobnym blatem. Ceramika w lazience troche tak ni z gruchy z ni z pietruchy,warto bylo by zainwestowac w jedna serie. Co do calych kosztorysów to nie radzilbym sugerowac sie buzdzetam Pana majkela poniewz on wiekszosc prac wykonywal sam a w Warszawie można powiedziec ze robocizna kosztuje drugie tyle co materiały. Ogolnie wielki pozytyw za checi prowadzenie "pamietnika" na pewno pomoze, doradzi .PS za taka reklame dunina ikea i lm powinny dac jakis dobry rabacik :P
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 10.01.2009 10:13
Ja miałam w pierwszym mieszkaniu aneks kuchenny i w nim panele laminowane ze średniej półki - jedyne uszkodzenia przez 6 lat to dziurka po nożu, który mi spadł ostrzem prosto w panel. A należę do osób, które ciągle cos rolezwają , rozsypuja i tłuką. W nowym mieszkaniu tez położylismy panele w zamkniętej kuchni. Teraz są one o wiele lepsze niz kilka lat temu. Mamy classen country style super. Developer zalał na kuchnie juz dwa razy, tak, że przez noc stała kałuza wody i panelom nic się nie stało - faktem jest, jednak, ze musielismy je rozebrać i wysuszyc podłogę pod spodem oraz wymienić 2 płyty podkładowe, bo woda od ściany dostała się pod panele. Ale przy normalnym uzytkowaniu kuchni, bez katastrof typu pęknieta rura nic nie nie ma prawa stać. A podłoga cieplejsza i przytulniejsza.
ist1_5574497-tools.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
05.01.2009 09:50
Tak, panele to nie jest ideał, jednak cenowo wychodzi zdecydowanie lepiej, faktycznie parkiet 3 gatunku jest do kupienia w tej samej cenie, jednak do tego trzeba doliczyć 40zł/m2 położenia i 40 zł/m2 chemii co w sumie daje około 130zł/m2 co w porównaniu do 50zł za panele prawie dwukrotnie przebija tę kwotę; mnożąc to przez 40metrów, wynik jest znaczący. W naszym przypadku ta oszczędność pozwoliła nam na zakup drzwi fornirowanych.
btw, blat nie jest drewnopodobny, ale z litego buku, kilkukrotnie olejowany. Panele to Afzelia afrykańska wintex'u, pisałem o tym na początku.
Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów w Nowym 2009 Roku !!!
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
05.01.2009 21:28
Majkiel, gratulacje z powodu finiszu.
Podziwiam, że sam się nie wykończyłeś, wykańczając mieszkanie w takim tempie i prowadząc jego kronikę..
Brakuje mi w tym gniazdku miejsca na pisklątko.
ist1_5574497-tools.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
07.01.2009 09:23
W odpowiedzi na wpis użytkownika: babakawladzia
Miejsce na pisklątko jest jak najbardziej, tylko jeszcze jego zdjęć nie wrzuciłem ;-)
Jak tylko zamontuję w pokoiku Małemu huśtawkę, to wrzucę. Pozdrawiam.
ist1_5574497-tools.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
14.10.2008 13:46
Witam,
dziękuję, bardzo mi miło,
nie umieściłem zdjęć całego mieszkania, ponieważ jeszcze nie jest skończone ;-) tzn. brakuje kilku powiedzmy detali, które jednak będą miały wpływ na ogólny wizerunek całości.
Mam nadzieję, że na koniec tygodnia już coś się pojawi...

I tak w łazience czeka na założenie parawan nawannowy (okazało się, że pryskająca woda przy kąpieli powoduje rozmiękanie szafki umywalkowej w niektórych miejscach) wybrałem Aquaform MODERN 1 Parawan nawannowy 670

w przedpokoju i przed łazienką chcemy wytapetować widoczną z pokoju ścianę (tę na której są drzwi wejściowe), robiliśmy przymiarki kilku wzorów z LM, ale nic nie zdecydowaliśmy, muszę pojechać po nowe..

brakuje nam jeszcze szafek na buty w przedpokoju i wieszaka.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 14.10.2008 13:54
W takim razie będę czekać z niecierpliwością :)
ist1_5574497-tools.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
20.10.2008 09:45
ŁAZIENKA gotowa ;-)
uff trochę to zajęło... w tą sobotę zamontowałem parawan nawannowy i to ostatecznie zamknęło listę rzeczy do zrobienia w łazience, efekt oceńcie sami:

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 29.10.2008 09:26
Witam,

Łazienka wyszła bardzo gustownie.
Zastanawiam się jak się sprawdza parawan- czy jednoczęściowy zabezpiecza wystarczająco przed chlapaniem?
Z jakiej firmy są drzwi łazienkowe?
I jeszcze jedno pytanie- jak cenowo wyszły szafki?
Pozdrawiam i czekam na fotki reszty mieszkania :)
ist1_5574497-tools.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
29.10.2008 11:45
Witam serdecznie,
dziękuje za miły komentarz, odpowiadając na pytania:
- parawan zabezpiecza wystarczająco pod warunkiem, że bierze się za nim prysznic ;-) trochę się pryska poza ale tyle co nic, jesteśmy z niego zadowoleni, poza tym zajmuje w praktyce prawie połowie wanny.
- wszystkie drzwi w mieszkaniu są firmy sapelli, dostępne na zamówienie z katalogu w Leroy Merlin.
- szafki: drzwi kupiliśmy w ikei, koszt był niewielki bo były na przecenie, kosztowały ok 300zł teraz jak widzę są droższe: w sumie 520zł, szafki kosztowały po 200zł za szt. czyli w sumie kosztowały nas 700zł.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 05.12.2008 14:08
Witam, jestem zachwycona Twoim "dziennikiem". Wlaśnie kupiłam mieszkanie "developerskie" - 46m2, budżet na wykończenie 25000 i jestem przerażona. Nigdy czegoś takiego nie robiłam. Nie znam się na tym kompletnie. Mam jjednego znajomego który mi pomoże w wykonaniu, ale nie wiem czy dam, radę zaplanwać wszystko. Bardzo proszę, jeśli to możliwe, napisz kosztorys wykonanych prac, będzie to dla mnie bardzo bardzo pomocne. A jeśli masz chwilkę odpisz na mojego maila, prześlę Ci plan mieszkania i może coś mi doradzisz?
Ponadto gratuluję naprawdę wspanialej roboty.
Aga
ist1_5574497-tools.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
05.12.2008 16:08
Witam, dziękuję za miły komentarz, proszę zapoznać się z całym wątkiem umieszczałem tam informacje co i ile kosztuje.
Obiecuję, że jak tylko znajdę czas zamieszczę kosztorys podsumowujący. Zachęcam do założenia własnego dziennika, gdzie można zamieścić plany mieszkania, będzie to świetne miejsce do dyskusji na temat Twojego projektu. Pozdrawiam.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 24.02.2009 21:44
jesli mozna to bardzo prosze o umieszczenie całego kosztorysu:-)
ist1_5574497-tools.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
18.03.2009 16:47
W sumie wyszło 37 400 zł
to ok 8 000 ponad plan. kosztorys obejmuje całą kuchnię z wyposażeniem, szafę na balkon, garderobę, całą łazienkę (bez pralki) bez wyposażenia pokoju synka i salonu. Szczerze pisząc to doliczając karnisze, zasłonki, rolety, szafki na buty, itd.. wyszło 40 000.
w załączeniu koszty w rozbiciu. Pozdrawiam.

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 09.11.2009 02:15
Gratulacje !!! Mieszkanko wygląda super. Podziwiam gospodarność i pasję. Jednocześnie wyrazy uznania za zapał do pisania dziennika.
Jesteśmy w trakcie remontu mieszkania 80 m2 i ostatnią rzeczą jaką chciałabym robić (kiedy ręce bolą od pracy), to pisanie dziennika na ten temat. Widać, że w Twoim przypadku to przyjemność aranżacji, tworzenia i dzielenia się pomysłami z innymi. W kosztorysie znalazłam ceny ułożenia mozaiki i montaży drzwi, ale domyślam się, że gro pracy wykonałeś sam.
Mamy budżet 20 tys. na remont. Elektrykę mamy już zrobioną, ściany też damy radę (musimy- bo 25 zł za m2 gładzi to szok), ale chcialam położyć w przedpokoju terakotę, w łazience, kuchni, glazurę w lazience i kuchni i zrobić szafki w łazience i w przedpokoju wraz z szafą wnękową. Do wymiany mamy zlewozmywak, wannę i małą narożną umywalkę. Boję się, że nie damy rady zmieścić się w założonej kwocie, bo nie zrobimy szaf ani hydrauliki, a tym bardziej nie położymy glazury czy terakoty (trudno ryzykować samemu, kiedy na ułożenie na nowo nie będzie funduszy).
O wymianie drzwi wewnętrznych i zewnętrznych oraz renowacji klepki dębowej możemy pomarzyć, bo wiemy, że nie starczy pieniędzy.
Patrząc na wykonany kosztorys przyjmuję (nie wiem czy prawidłowo), że są to koszty zgrubne. My na materiały do elektryki i ścian wydaliśmy już ok. 650 zł. Jeśli sam układałeś gres, instalowałeś hudraulikę, szafki to dużo zaoszczędziłeś. Pytałam o ceny robót w Warszawie i przyznam, że jest drogo. Może możesz polecić jakiegoś wykonawcę.
Będę wdzięczna za każdą pomocną informację.
Pozdrawiam
ist1_5574497-tools.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
09.11.2009 09:33
Dziękuje za miłe słowa.
Kosztorys jest rzeczywisty nie ma tu zaokrągleń.
Koszty pracy i zakres wydaje mi się że też już opisywałem.
Sam robiłem montaż kuchni, części podłogi, poprawki tynkarskie i malowanie.
W reszcie pomagał mi Pan Zygmunt, za co sobie policzył chyba 5 czy 6 tyś.
Pan Zygmunt i mieszkanie są z Warszawy ;-) jak by co mogę przesłać kontakt na priv.
lustra wstawiał w cenie szklarz, drzwi tez kupiłem z montażem, podobnie jak parapety (dopłata za montaż 150zł z tego co pamiętam).
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 11.12.2008 13:40
Bardzo jestem ciekawa tego podsumowania. Z mężem założyliśmy sobie
40-max 45000 na 64m2. Wydawało nam się dużo, ale teraz budżet pęka .. ;)

Pozdr,
Asik
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 11.12.2008 15:47
ja właśnie kupiłam 46m2, stan deweloperski i mam na wykończenie 25 000!!! Jestem przerażona co to będzie!!!
ist1_5574497-tools.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
31.07.2008 10:29
Szukam taniej i estetycznej metody na oświetlenie korytarzy, aby uzyskać efekt widoczny na zdjęciu:

Rozważam zakup i zamontowanie po lewej stronie jakiegoś systemu linkowego z oświetleniem halogenowym, niestety nie znalazłem nic podobnego - odpowiadającego do zamontowania przy łazience po prawej stronie.

Obydwa źródła światła są zapalane i gaszone wyłącznikami schodowymi, przy łazience i wejściu do mieszkania (patrz. plan na początku wątku).

Ciekawym rozwiązaniem jest system szynowy (2m - po lewej z 2-3 reflektorkami i niecały 1m po prawej - z jednym reflektorkiem), jednak jest to dla mnie za drogie (kilkaset złotych).

A co sądzicie o tym?:
Lewa:
http://swiatswiatla.pl/product_info.php/info/p4678_Onyx-oprawa-podwojna-2x50W.html
Prawa:
http://swiatswiatla.pl/product_info.php/info/p4677_Onyx-oprawa-pojedyncza-50W.html
Nie będzie za ciemno?

Budżet max 300zł. Może macie jakieś pomysły? Będę wdzięczny za pomoc.
ist1_5574497-tools.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
03.11.2008 14:47
W korytarzach przykleiliśmy szaro-srebrną tapetę z LM, wyszło super, dziś wieczorem wstawiam fotki ;-)
ist1_5574497-tools.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
05.08.2008 15:03
Zdecydowałem się na coś takiego:

zestaw zamontuję w przedpokoju - z trzema lampami,
pozostałe dwie po dokupieniu transformatora i haków do linki zamontuję przed łazienką.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
01.09.2008 20:55
Fajne efekty oświetleniowe
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 31.07.2008 11:52
jeśli chodzi o halogenowy system oświetleniowy na linkach, to tutaj jest coś co właśnie tak wygląda, kosztuje 299 zł, tylko nie wiem czy czasem nie brałeś już tego pod uwagę: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60135685

pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy
ist1_5574497-tools.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
31.07.2008 12:57
dzięki, fajne, nie widziałem tego wcześniej.
Problem w tym, że takie rozwiązanie świetnie pasuje do korytarza z wejściem i lustrem po "lewej" stronie, natomiast jak oświetlić korytarzyk przed łazienką? kupić 2 zestawy? to poza moim budżetem. Chciałbym, żeby oświetlenie po obu stronach było w tym samym stylu. Pozdrawiam.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 31.07.2008 15:43
Ups, moja pomyłka, zapomniałam że za ścianą, na której zawiśnie tv, jest garderoba :)
Teoretycznie ten zestaw można by tam zawiesić rozdzielając go (można go rozciągnąć na długość 6 m): 3 halogeny umieścić po lewej stronie, a 2 po prawej, przed łazienką, ale wtedy trzeba by przwiercić się przez ścianę nad drzwiami garderoby (tylko tam gdzieś są pochowane te wszystkie kable i trzeba by mocno uważać żeby któregoś nie uszkodzić), przeciągnąć te przewody przez garderobe i wyjść nimi przed łazienkę. Ale nie wiem jak wtedy rozwiązać sprawę włączania i wyłączania światła, bo świeciłaby się lewa i prawa strona jednocześnie; chyba ze jesteś jakimś elektrykiem-magikiem ;)
ist1_5574497-tools.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
01.08.2008 10:33
Nie ma sensu robienia już takich zmian, z wierceniem itd. zwłaszcza, że zamontowałem wyłącznik schodowy, który jednocześnie załącza i gasi oba źródła światła. Chodzi o to aby znaleźć 2 niezależne lampy, które będą do siebie pasowały. w zasadzie to estetyka jest nie taka istotna, bo od strony salonu nie będą widoczne. Ważne jest aby można było oświetlać kierunkowo. Pozdrawiam.
Inne dyskusje
Pokaż innym co zrobiłeś
18.11.2019 23:14
Bosch PSR 300 LI - naprawa
Mały i poręczny bosch, problem w tym że puszcza dymki :D czyli wymiana silnika i naprawa pokrętła
https://www.youtube.com/watch?v=WZJJi2BXu1A
Pokaż innym co zrobiłeś
03.09.2012 17:59
Nowe mieszkanie porada?
Witam!
Jesteśmy w trakcie kupna mieszkania w zasadzie to już podpisaliśmy umowę na jego zakup, blok będzie oddany do użytku pomiędzy czerwcem a grudniem 2014r. Na początku byliśmy zdecydowani na mieszkanie 61,44m2 jednak wszystkie oka jakie są w tym mieszkaniu będą zasłonięte przez drzewa brak możliwości ich wycinki „przepisy ” a do tego okna są skierowane w kierunku północno zachodnim, wiec słońca będzie tam niewiele. No i są tam 2 pokoje oraz pokój+aneks wiec w przypadku 2 dzieci nie będziemy wraz z żoną mieli swoje prywatnego pokoju (sypialni). Zastanawiamy się nad zmianą mieszkania na większe, koszt zakupu zwiększył się o 23000zł mieszkanie jest od strony południowo zachodniej (będzie więcej słońca), oraz brak drzew przysłaniających okna. Myślice ze dobrze postąpimy jeśli zamienimy mieszkanie na większe 69,60m2 będziemy mieli 3 pokoje oraz pokój+aneks.
I jeszcze jedno czy podoba wam się układ mieszkania 69,60m2 i 61,44m2 może jakieś porady co byście zmienili pozdrawiam
Dołączam dwa plany mieszkań 61,44m2 oraz 69,60m2

Pokaż innym co zrobiłeś
17.09.2019 19:13
gąsiory
Witam. Chcę u siebie zrobić gąsiory dachowe, szukam do tego dobrej firmy.  widziałem na innej stronie https://polskiecentrumdachowe.pl/produkty/dachowki/gasiory-dachowe/    według mnie warto spróbować