Z czego zbudować dom?

Ściany
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
04.03.2019 12:37
Hej!
Ostatnio temat mi bliski. Z czego budujecie swoje domy? Jakie materiały budowlane są najlepsze? Czy ktoś budował dom z mateirałów ekologicznych? Jak wychodzi to cenowo. Piszcie :)
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
23.05.2019 09:38
W odpowiedzi na post: Z czego zbudować dom?

Zasadniczo, jeżeli zdecydujemy się na odpowiedni projekt domu, będą w nim rozpisane poszczególne materiały. Tak to wygląda przynajmniej w przypadku Pracowni Mg Projekt . Co więcej, w tym konkretnym przypadku mamy wiele możliwości do wyboru,  zarówno jeżeli chodzi o domy: parterowe, piętrowe, z użytkowym poddaszem, czy nawet rezydencje. Są one przy tym funkcjonalne i prezentują się naprawdę atrakcyjnie. 

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
05.04.2019 17:46

Teraz popularne są domy drewniane, mój sąsiad niedawno taki postawił, z tego co mówił taki dom jest ekologiczny i tani w budowie. I co mnie zaskoczyło postawili go już w cztery miesiące. Tutaj https://mawit.com.pl/aktualnosci/domy-drewniane-pod-klucz/   możecie przeczytać więcej na temat tego typu domów.

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
18.03.2019 17:36

Warto rozważyć domy kanadyjskie. Szybko się je stawia, na polski klimat jak najbardziej OK. No i prosta konstrukcja na bazie drewna. Ogólnie to bez względu na technologię zawsze warto sporo uwagi poświęcić wykonaniu dachu. Dobry materiał na więźbę plus solidne złącza ciesielskie, ewentualnie można kupić prefabrykat (często wychodzi taniej).

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
07.03.2019 10:19

Nie wiem, jak się sprawdzają materiały ekologiczne w dłuższym okresie, ale też chętnie bym się dowiedział, jak to wygląda po czasie. A tutaj  http://poradnik-budowlany.eu/mury-domu-charakterystyka-dostepnych-materialow/ masz krótkie charakterystyki różnych materiałów do budowania domów. 

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
05.03.2019 09:54
Buduję obecnie dom. Jestem na etapie remontoawnia. Ściany zewnętrzne są wykonane z pustaka, jednak zdecydowaliśmy się na ściany wewnętrzne z bloczków silka. Nie jest to taki tani materiał, poza tym mogą być problemy z jego znalezieniem. Jednak ma wiele zalet:

jest solidny
cechuje się dużą izolacją akustyczną
jak również można mieć w domu dość cienkie ściany tak wiec oszczędza sie powierzchnię 

Jeśli masz możliwość dostania tego materiału to warto! 
Inne dyskusje
Ściany
21.05.2019 13:02
systemy bezprogowe
Cześć. Ma może ktoś z was system bezprogowy pomiędzy domem, a tarasem? Zastanawiam się czy warto coś takiego robić i liczę na jakieś opinie. 
https://www.halupczok.com.pl/strona,Systemy-bezprogowe

Ściany
03.03.2019 12:44
Cegła
Gdzie w Łodzi lub okolicach Łodzi kupię płytki ze starej cegły?
Ściany
26.12.2018 10:51
Tynki gipsowe na ściany -jaki gips?
Jaki gips najlepiej się sprawdzi z przeznaczeniem do tynkowania ścian?