Zamiast wanny prysznic, tylko co z grzejnikiem i szafką.

Urządzanie
avatar
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
posty
{{data.numberOfPictures}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
30.08.2019 15:23

Nie lubimy kąpieli w wannie wolimy prysznic. Natomiast w mieszkaniu już była wanna. Ciągle myślę o remoncie łazienki i zamianie wanny na prysznic. Wanna stoi wzdłuż ściany łazienki. Myślałam, żeby usunąć wannę, a na miejscu boku wanny szklane drzwi przesuwane. No, taki prysznic bez brodzika, tylko miejsce odgrodzone szybą. Niby nic trudnego, ale obecnie, tak jak widać na zdjęciach na jednym końcu wanny jest szafka, w której jest licznik wody, a na drugim końcu wanny nad baterią zawieszony jest grzejnik. Jeśli byłoby tak jak chcę, to i szafka i grzejnik znajdą się wewnątrz kabiny prysznicowej.  Jak sobie z tym w takim razie poradzić?


Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
avatar
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
posty
{{data.numberOfPictures}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
15.09.2019 16:47
W odpowiedzi na post: Zamiast wanny prysznic, tylko co z grzejnikiem i szafką.
Grzejnik może Pan przenieść bez problemu-wystarczy skontaktować się z działem techniczny administracji, oni powiedzą co i jak, prawdopodobnie będzie można też zlecić to im za opłatą. Nie wiem tylko, jak z licznikiem...
avatar
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
posty
{{data.numberOfPictures}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
16.09.2019 18:39
W odpowiedzi na wpis użytkownika: Jude
No czy tak bez problemu to byśmy nie powiedzieli, wszystko zależy od administracji/spółdzielni/wspólnoty.
Pozdrawiamy, zespół Decoroom
Inne dyskusje
Urządzanie
20.08.2018 10:06
Samodzielny montaż klimatyzacji w mieszkaniu - warto?

Tak wiem, ten temat lepiej zostawić fachowcom,  ale tak z ciekawości, czy dużo zachodu wymaga samodzielny montaż klimatyzacji w domu? Weźmy dla przykładu taki klimatyzator: https://www.leroymerlin.pl/klimatyzacja-i-wentylacja/klimatyzatory-wentylatory-osuszacze/klimatyzatory/klimatyzator-split-lg-s09eq-2500-lg,p454039,l1037.html, czy on nada się do warunków mieszkalnych (mieszkanie 3 pokojowe, 62 m2)? Zauważyłam, że Leroy Merlin w opisie tego  sprzętu informuje o możliwości  zamówienia również jego montażu,  może więc to właśnie jest rozwiązanie, czyli zakupienie klimatyzatora razem z usługą montażu? Ile mniej więcej może kosztować taka usługa na terenie Warszawy? 

Urządzanie
12.10.2019 17:04
Fotel masujący
Witajcie, rozglądam się za fotelem z funkcją masażu. Czy możecie polecić mi jakąś sprawdzoną firmę?
Urządzanie
14.01.2010 12:52
SCHODY - trepy na beton
Chciałbym opisać moją próbę poradzenia sobie z obłożeniem schodów betonowych drewnem. Postanowiłem z uwagi na koszty spróbować dokonać tego samodzielnie. Historia przedstawia się następująco:
Poszukiwałem w internecie producentów schodów - stopni i podstopnic z drewna. Jest ich kilku, można coś wybrać pod kątem rodzaju (dąb, buk) grubości stopni na jakie się decydujemy, koloru (bejcują) lub przesyłają surowe, a także lakierowane - bezbarwnie. Ja wybrałem dostawcę, który był w miarę blisko mojego miejsca zamieszkania - Poznań i oferował korzystną ekonomicznie cenę. potrzebowałem 16 stopni i jeden spocznik. Zamówiłem w rozmiarze 93 x 32 x 4 oraz spocznik 93 x 120 x 4, pomalowane trzykrotnie bezbarwnym lakierem. Koszt - z dostawą do domu: ok. 1.300,- zł. Postanowiłem po wielogodzinnych rozmowach z różnymi specami i wyciąganiu od nich informacji przymocować stopnie do betonu za pomocą kołków i pianki poliuratenowej - jak to się skończyło - będzie dalej.
Z góry założyłem, iż podobają mi się schody obłożone tylko stopniami - bez podstopnic. Na podstopnie nałożyłem w dalszym etapie prac tynk mineralny - właściwie wg producenta przeznaczony na zewnątrz budynku - czyli bardzo wytrzymały - zmywalny, malowalny itp. czyli spełniający funkcję - podstopnice narażone są na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne - czubki butów. Generalnie zależało mi również żeby konstrukcja schodów nie była zbyt przytłaczająca i ciężka - co mogłyby spowodować podstopnice z drewna (klatka schodowa jest w znacznej mierze widoczna z salonu). Założyłem również, iż balustrada wykonana będzie ze stali kwasoodpornej. Zastanawiałem się nad gotowymi elementami do kupienia w marketach lub bezpośrednio u producentów, ale po analizie kosztów i wyglądu (widoczne elementy łączeń słupów i poręczy w postaci zawiasów) zdecydowałem się na wersję droższą - zakup u firmy spawającej na miejscu. Tak więc zaopatrzony w kołki - specjalne do montażu schodów rozpocząłem montaż:
wiercenie 4 otworów w stopniu betonowym -
montaż kołków -
osadzenie kołków w betonie, nałożenie na kołki specjalnych znaczników,
wstępne osadzenie stopnicy drewnianej - naznaczenie miejsc do wiercenia otworów w stopnicy;
wypoziomowanie stopnicy przy pomocy specjalnych nakładek dystansowych na kołki
wiercenie otworów w stopnicy drewnianej,
pokrycie betonu pianką niskoprężną,
osadzenie stopnicy w kołkach na beton,
obciążenie stopnicy aby pianka nie rozprężyła i wypaczyła stopnia ( w połowie pracy uznałem że zamiast pianki będę stosował klej montażowy Pattex i teraz robiłbym to od początku)

Praca zajęła mi 2 dni, wykonuje zawód zupełnie nie związany z budownictwem i remontami, jeżeli jet ktoś kto ma ochotę pobawić się w montaż schodów, umie wiercić w betonie i drewnie ma sprzęt nie najtańszej klasy (głównie wiertła) to spokojnie może działać. Miałem pewne obawy a szczególnie moja żona ale dałem radę. Postanowiłem że jeżeli mi się uda to podzielę się moimi spostrzeżeniami w internecie, bowiem kiedy ja szukałem jakichś porad - o montażu schodów nie było kompletnie nic.

Koszty: stopnie bukowe 1300 zł; kołki 120 zł; klej, pianka; ok 160 zł, wiertło do drewna 16mm 18zł - dobre; wiertła do betonu Makita 3 szt ok 30 zł
razem: ok. 1630 zł

balustrada wyniosła mnie 3.500 zł (7mb)

razem schody + poręcz ok 5300 zł

W moich okolicach najtaniej monterzy "śpiewali" 8 tys. Nie porównuję się oczywiście ale jestem zadowolony.
pozdrawiam. Służę szerszym opisem i zdjęciami - tu nie mogę załadować ponieważ mam większe niż 250 KB
e-mail: kadet699@wp.pl
pozdrawiam sobieradzików.